Picie alkoholu podczas ciąży

estem zalamana nie wiem z kim o tym porozmawiac jestem w ciazy na poczatku umarl mi brat przez co zaczelam pic alkohol po pewnym czaie okazalo sie ze jestem w ciazy robilam digitalny test i pokazalal 3 przestalam pic ale tak rozpaczliwie martwie sie o dziecko ze sie zalamalam wprawdzie jem ale zle sypiam budze sie z lekiem i ciaglym zamartwianiem o dziecko wiem ze stres szkodzi zy moje dziecko bedzie chore na fas?czy jest nadzieja?

Bardzo często zdaża się, że kobiety nie spodziewając się, że są w ciąży spożywają alkohol w pierwszym miesiącu lub dwóch. Na większość dzieci jednak nie ma to znaczącego wpływu. Proszę zadbać o suplementację diety w kwas foliowy i zdrowo się odżywiać. Jak tylko dziecko będzie wystarczająco duże lekarz wykona badania za pomocą USG w których sprawdzi czy maleństwo rozwija się prawidłowo. Do tego czasu powinna się Pani uspokoić - stres może zaszkodzić dziecku zdecydowanie bardziej niż sporadyczna konsupcja alkoholu zanim dowiedziała się Pani o ciąży.