Drożdże na włosy - co pomoże na ich wypadanie?

Dzień dobry, mam pytanie dotyczące stosowania drożdży na włosy. Od przeszło roku bardzo wypadają mi włosy, dosłownie garściami. Kiedyś miałam bardzo gęste a na obecnie zostało mi ok 1/4 włosów które miałam. Co więcej stosowałam wiele suplementów diety, masek do włosów itp a one ciągle wypadają garściami. Słyszałam o piciu drożdży na włosy, że podobno pomagają na porost włosów i chciałam się spytać czy takie codziennie picie drożdży na włosy nie będzie szkodliwe w jakikolwiek sposób dla organizmu? Czy faktycznie jest szansa, że drożdże na włosy pomogą z problemem wypadania włosów czy to jest tylko mit, który nie ma nic wspólnego z rzeczywistością? I czy jeśli drożdże na włosy mogą powodować jakieś negatywne efekty uboczne to jakie? Co mi grozi po stosowaniu drożdży na włosy? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Spożywanie drożdży nie wpływa specjalnie na organizm. Myślę jednak iż poręczniej będzie przyjmowac suplement diety zawierający wyciąg z drożdży niż napój czy zawiesinę z nich przyrządzoną. Polecam np. preparat DROVIT

Witaj,
Wypadanie włosów może mieć podłoże niedoborowe:
- żelaza,
- witamin z gr B (ich dużą ilość zawierają drożdże)
- krzemu, który znajdziesz w płatkach owsianych, kaszy jaglanej, jęczmiennej.
Zmień dietę, jeśli prawdopodobnie Twoja dieta jest żle zbilansowana przyjmuj zestaw witamin, możesz także przyjmować drożdże w kapsułka.
Ponadto z doświadczenia wiem że zjadanie co 2-3 dzień galaretki (rozpuszczonej w 1 szklance wody, czyli bardziej stężona), korzystnie wpływa na włosy i paznokcie.
Pozdrawiam,
Aneta Kościołek