Pieczenie w górnej części mostka po jedzeniu

od dłuzszego czasu po jedzeniu odczuwam pieczenie w górnej czesci mostka

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Przyczyną pieczenia może być choroba refluksowa przełyku. Do innych objawów tej choroby należą: zgaga, wrażenie cofania się treści żołądkowej, kaszel. Dolegliwości zwykle nasilają się po bardziej obfitym lub tłustym posiłku, przy pochyleniu się lub leżeniu na wznak. W zmniejszeniu dolegliwości może pomóc zmiana nawyków żywieniowych. Należy starać się spożywać posiłki w postaci mniejszych porcji, unikać pokarmów tłustych, z dużą ilością przypraw, kawy, herbaty, alkoholu, cytrusów, czekolady, napojów gazowanych, pokarmów ciężko strawnych. Jeżeli dolegliwości jednak nadal będą się u Pani utrzymywały, zalecam wizytę u lekarza rodzinnego.