Pielęgnacja paznokcia po urazie

Witam serdecznie! 3 tygodnie temu uległem wypadkowi, a raczej mój kciuk palec z paznokciem przy prawej ręce maszyna mi zmiażdzyła paznokiec cały odeszedł został poprostu w rękawiczce rana się goi. Mam pytanie jak go pielęgnować, aby skóra była na nim ładna???? bo na odrośnięcie paznokcia nie liczę, bo nie ma raczej szans z tego co się orientuję i co mi lekarz powiedział.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Paznokieć z czasem powinien się zregenerować. Aby skóra wygoiła się prawidłowo nie można dopuścić do zakażenia rany.