Plamienia przed terminem miesiączki

Witam!!! Czy jeśli mam kilka dni przed miesiączką brązowe plamienia to czy to już się zalicza do miesiączki? Czy pierwszy dzień cyklu to dzień w którym zaczyna się krwawienie czy pierwszy dzień plamienia (które trwa około 3 dni)? Czym mogą być spowodowane te brązowe plamienia przed miesiączką?

Lek. Tomasz Budlewski

Aby móc coś więcej powiedziec należy przeprowadzic badanie lekarskie. Proszę udac się do ginekologa.