Płat prawy o nierównych obrysach, normoechogeniczny o nieco wzmożonym rysunku podścieliska

Witam bardzo proszę o interpretację wyników (skierowano mnie na nie z podejrzeniem niedoczynności tarczycy oraz PCOS) USG tarczycy: Płat prawy o nierównych obrysach (ok 1,5 ml) normoechogeniczny o nieco wzmożonym rysunku podścieliska. Płat prawy (ok 2 ml) struktura jak w płacie lewym TSH 1.927 (0,35 - 5,50) FT3 3.40 (2,3 - 4,2) FT4 0.97 (0,89 - 1,76) Anty TG 20.7 (max 40.0) Anty TPO <28.0 (0,00 - 60,00) DHEAS 321.82 (25,9 - 460,2) Androstendion 5.31 (0,4 - 4,1) Dziękuję

Nie podała Pani jak wygląda w USG lewy płat tarczycy. Mimo tego, że prawy płat jest mały lewy może w pełni działać sprawnie wydzielając odpowiednie ilości hormonów tarczycy. Wyniki badań laboratoryjnych są w normie, więc raczej nie ma powodu do niepokoju. Interpretacją wyników powinien zająć się endokrynolog prowadzący.