Podejrzenie śladowego przecieku przez przegrodę międzyprzedsionkową

Witam, Parę razy miałem ataki szybkiego bicia serca bez przyczyny, czułem jego kołotanie, mocne uderzenia. Przez to postanowiłem wykonać Echo serca. Wynik jest w porządku, wszystko w normie, poza jedną rzeczą. Lekarz powiedział, że u mnie ciężko to zobaczyć i aparat USG może dawać fałszywy wynik. Zostało to zapisane jako "PODEJRZENIE ŚLADOWEGO przecieku przez przegrodę międzyprzedsionkową". Moje pytanie brzmi - czy wykonywać dodatkowe badania i sprawdzać dokładnie? Na ile jest to niebezpieczne?

W tej sprawie trzeba skonsultować się z kardiologiem prowadzącym i to on powinien podjąć decyzję co do dalszego postępowania (ewentualnej pogłębionej diagnostyki). To tylko podejrzenie przecieku. Taki minimalny przeciek międzyprzedsionkowy z reguły nie stanowi jakiegoś większego problemu klinicznego.