Podgrzewanie jogurtu lub kefiru

Witam. Chciałabym się dowiedzieć, czy kefir lub jogurt można delikatnie podgrzać ? wkładając kubek do rondelka z wodą, podgrzać do temperatury tylko letniej (takiej że nie jest ani zimny ani ciepły) czy utraci wtedy pożyteczne bakterie czy nie?

Tak, można podgrzewać do letniej temperatury. Proszę przy zakupie jogurtu zwracać uwagę na to, czy w składzie znajdują się żywe kultury bakterii, jeśli zależy Pani na ich dobroczynnym działaniu.