Pogrubienia nerwów rdzeniowych w wyniku rezonansu magnetycznego kręgosłupa

Witam, miałam RM odc C-kręgosłupa (mam zdiagnozowaną NF1 i bóle kręgosłupa odcinek zarówno szyj-pier,jak i lędźw), ...W obwodowych częściach otworów międzykręgowych C7/Th1 i Th1/2 symetryczne osełkowate pogrubienia nerwów rdzeniowych ok. 5x5x8mm z niewielkim wzmocnieniem w fazie kontrastowej badania-większe niż przeciętnie zwoje nerwowe?/nerwiakowłokniaki w przebiegu NF1...Moje pytanie:czy będę poddana zabiegowi w celu usunięcia ich?czy są małe?czego powinnam się spodziewać na wizycie u lekarza?
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Proszę udać się do lekarza, który zlecił wykonanie badań, gdyż tylko on może je zinterpretować znając historię choroby. Decyzje o operacji podejmuje lekarz po analizie wyniku oraz ewentualnych objawach bólowych.