Pominięcie 15 tabletki antykoncepcyjnej a dodatkowe zabezpieczenie

Witam. W poprzednim opakowaniu pominęłam 15 tabletkę z blistra (tj. 3 tydzień). Zrobiłam jednak 7 dniową przerwę ale do współżycia nie doszło (jeśli dojdzie to z dodatkowym zabezpieczeniem.) Kiedy tabletki ponownie zaczną mnie chronić? Czy po 7 dniowej przerwie w pierwszym tygodniu opakowania muszę się zabezpieczać czy dłużej? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Magdalena StusiĹska

Należy zabezpieczać się dodatkowo tydzień po pominiętej tabletce, od pierwszej tabletki nowego blistra antykoncepcja będzie utrzymana.