Pominięcie tabletki antykoncepcyjnej a skuteczna ochrona

Witam, proszę o radę. Otóż od maja b.r stostuję tabletki antykoncepcyjne "Jasminelle". Dziś zauważyłam, że wczoraj nie przyjęłam tabletki (13-tej) więc odrazu ją zażyłam. W ulotce przeczytałam,że jeżeli minęło 12 h od pominięcia to można wybrać jedną z dwóch opcji. A że pierwsza opcja odpadła, bo zażyłam tę tabletkę musiałam skłonić się ku drugiej-wzięłam tabletkę,mam dokończyć blister i nie robiąc żadnej przerwy zacząć kolejny.Moje pytanie brzmi czy przez cały czas jestem chroniona przed ciążą?
KOBIETA ponad rok temu

Witam!
Jeśli postąpi Pani jak zaleca producent tabletek ochrona antykoncepcyjna będzie zachowana i nie ma potrzeby stosowania dodatkowych metod antykoncepcyjnych.