Co mam zrobić po pominięciu tabletki antykoncepcyjnej?

Dzień dobry, zarientowalam się w piątek że zapomniałam przyjąć tabletki antykoncepcyjnej z 3 tygodnia, była ta druga tabletka z siedmiu. Upłynęło więcej niż 12 h, około 17 h przyjęłam od razu gdy się zorientowałam następnie o godzinie 17 (to moja godzina przyjmowania tabletek) wzięłam normalnie następną. Do stosunku doszło ostatni raz 10 dni wcześniej, czy jest konieczność nie robienia 7 dniowej przerwy na krwawienie czy należy bezdyskusyjnie zacząć nowe opakowanie po zakończeniu tego?
KOBIETA, 25 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

postąpiła Pani prawidłowo przyjmując zaległą tabletkę oraz aktualną. Niestety nie wspomniała Pani, jakie tabletki antykoncepcyjne przyjmuje. W ulotce dołączonej do wszystkich pigułek antykoncepcyjnych można znaleźć informacje dotyczące pominięcia tabletki z danego tygodnia. Tam producent określa dalsze postępowanie, które ma na celu zminimalizowanie ryzyka zajścia w ciążę.

Zachęcamy więc do zerknięcia do ulotki. Bardzo często producenci zalecają w takiej sytuacji pominięcie siedmiodniowej przerwy na krwawienie z odstawienia i rozpoczęcie nowego opakowania bezpośrednio po poprzednim.

Więcej pytań dotyczących pominięcia tabletki z trzeciego tygodnia umieszczamy pod linkami:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-z-poczatku-trzeciego-tygodnia,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-dwoch-tabletek-antykoncepcyjnych-lesiplus-w-trzecim-tygodniu-stosowania,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/pominiecie-tabletki-antykoncepcyjnej-z-ostatniego-tygodnia-stosowania.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.