Poronienie samoistne w domu. Co dalej?

Witam.

Dzisiaj w nocy doszło do poronienia samoistnego w 6 tyg ciąży. Pęcherzyk z maleńkim płodem i łożysko całe jasnoróżowe. Ścielisko odeszło w dwóch kawałkach. Obecnie plamię i mam niewielki ból podbrzusza. Staram się leżeć i odpoczywać. Czy powinnam zgłosić się do lekarza, jeśli nie mam żadnych niepokojących objawów? Próbowałam umówić się na szybką wizytę u ginekologa, ale niestety wolne terminy wizyt prywatnych są dopiero w przyszłym tygodniu (z NFZ dopiero w styczniu 2011).

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Powinien Panią objerzeć ginekologa. Proszę niezwłocznie udać się na izbę przyjęć oddziału ginekologicznego, tak się robi zawsze w przypadku krwawienia z dróg rodnych w ciąży. To, co zaobserwowała Pani w wydalonej krwi, na pewno nie było płodem ani łożyskiem, ponieważ jest za wcześnie, by te struktury były widoczne gołym okiem. Najpewniej były to po prostu skrzepy krwi. Proszę nie zwlekać z udaniem się na izbę przyjęć!

Pozdrawiam.