Potrzeba wypróżnienia po posiłku po cięciu cesarskim

Witam . Mój problem dotyczy bardzo częstego wypróżniania się po jedzeniu ( przypominającego biegunke ) . Dziać się tak zaczęło odkąd miałam cesarskie cięcie . Urodziłam 3 miesiące temu . Przed wypróżnieniem zaczynam odczówać ból brzucha , który momentalnie przestaje po wypróżnieniu . Dodam , że jem naprawde bardzo mało , ponieważ dziecko pochłania strasznie dużo czasu . Nie karmie także piersią . Czy to minie ? Co powoduje taki ból i tak częste wypróżnienia ? Bardzo proszę o odpowiedź .
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Wskazana jest konsultacja chirurgiczna. Niezbędne jest wykonanie badania klinicznego i badania USG jamy brzusznej.
Dolegliwości jakie opisują mogą występować po każdej operacji jednak nie aż przez 3 miesiące.
W związku z tym należy wykonać diagnostykę.
Sugeruję także wykonanie badań krwi - morfologia, jonogram w celu weryfikacji czy równowaga jonowa w organizmie jest zachowana.
Dodatkowo powinna Pani stosować profilaktycznie probiotyk w celu ustabilizowania flory bakteryjnej jelit. Proszę pamiętać, że z powodu biegunki jest Pani narażona na odwodnienie. Należy stosownie do utraty, wyrównywać płyny.