Powiększenie torbieli na wątrobie i zmiana ich echogeniczności oraz powracająca kandydoza języka

Rok temu wykryto u mnie dwie torbiele na wątrobie. Ostatnio wykonane badanie USG wykazało, że się powiększyły do 1.5cm i 3cm oraz, że zmieniła się ich echogeniczność z normalnej na hypoechogeniczną. Zlecono uzupełniające badanie TK, na które czekam (kolejka długa). Czy mam się niepokoić? Martwi mnie zwłaśzcza zmiana echogeniczności.Do tego nęka mnie powracająca kandydoza języka (obfity biały nalot). Czy te objawy razem mogą świadczyć o raku lub innej poważnej chorobie??

Witam,
w medycynie nic nie ma na pewno. Najprawdopodobniej zmiany w wątrobie są łagodne, a kandydoza języka nie ma nic z nimi wspólnego. Proszę oczywiście nie rezygnowac z badania CT.

Pozdrawiam
Agnieszka Nowak-Musiej