Powiększona wątroba, prawy płat sięga do wysokości talerza biodrowego

Z powodu trwających ponad pól roku bólów podbrzusza wykonałam TK jamy brzusznej i miednicy, które wykazało:powiększona wątroba,prawy płat sięga do wysokości talerza biodrowego. Wątroba o prawidłowej densyjności,bez zmian ogniskowych(wynik z krwi prób wątrobowych w normie). Wzdłuż przedniej ściany odbytnicy układająca się masa o podwyższonej gęstości wielkości 30x20mm.,modelująca ścianę odbytnicy,wskazane MRI.Co może byc przyczyną tak powiększonej wątroby,na co może też wskazywac ta zmiana?

Aleksander Ropielewski

Na chwilę obecną bez możliwości przeprowadzenia badania nie jestem w stanie udzielić pomocnej odpowiedzi. Po badaniu MRI będzie można powiedzieć coś więcej.