Powrót do wagi sprzed ciąży

W ciąży za dużo przytyłam minął rok i nadal nie moge schudnąć nie wiem co robic...Mam tez zatrzymanie wody w org.
KOBIETA ponad rok temu

Roma Wojtewicz Dietetyka, Poznań

Witam
Utrata nadmiernej masy ciała po ciąży jest procesem długotrwałym i wymagającym wytrwałości, dlatego zalecam cierpliwość.
Istotnym czynnikiem w osiągnięciu celu jest regularna aktywność fizyczna,realizowana najlepiej każdego dnia przez minimum 30 min.
Zalecałabym wykształcenie zdrowych nawyków żywieniowych, a w tym: spożywanie 5 mniejszych objętościowo posiłków w ciągu dnia, co korzystnie wpłynie na regulację metabolizmu i zminimalizuje uczucie głodu pomiędzy posiłkami, wybór spośród produktów zbożowych tych z pełnego ziarna, gdyż bogate są w błonnik poprawiający perystaltykę jelit i zwiększający uczucie sytości. Ważne w diecie są też produkty mleczne o obniżonej zawartości tłuszczu oraz chude mięsa. Zwiększyć należy także spożycie warzyw i owoców a unikać kalorycznych przekąsek, żywności wysokoprzetworzonej i słodyczy oraz słodzonych napojów.
pozdrawiam

 Roma Wojtewicz

Witam,
Trudno jest pomóc bez przeprowadzenia analizy Pani sposobu odżywiania. Proponuję przygotowanie dzienniczka żywieniowego. Przez trzy dni spisuje Pani wszystko co je, np.
I śniadanie: 2 kromki chleba razowego z masłem, 3 plastry szynki drobiowej, duży pomidor
Przekąska: jabłko, 1 sztuka
Dobrze, aby dzienniczek zawierał jeden dzień weekendowy.
Z tak przygotowanym dzienniczkiem warto wybrać się na konsultację do dietetyka, który przeanalizuje Pani jadłospis, wskaże ewentualne błędy i da wskazówki, co do sposobu odżywiania.