Powstające znamiona barwnikowe

Witam, Nęka mnie problem wręcz nieustannie pojawiających się znamion barwnikowych. Wystarczy mała ilość promieni słonecznych nawet w okresie zimowo-wiosennym aby zauważyć nowe, małe tworzące się znamiona w szczególności na twarzy gdzie jest ich już spora liczba. Dodam, że mam 18 lat. W jakim wieku taka przypadłość może zostać zahamowana ? Czy istnieje szansa, że te znamiona znikną ?

Witam serdecznie, nie opisuje Pan karnacji swojej skóry, a podejrzewam, że jest ona bardzo jasna. Ma Pan najprawdopodobniej tendencje do tworzenia znamion barwinkowych po bezpośredniej ekspozycji na słońce. jedyne co może Pan zrobić, aby ograniczyć powstawanie ciągle nowych znamion to chronić skórę przed słońcem (odpowiednim przykrywającym ciało ubraniem) i stosować kremy z filtrami. Znamiona w okresie zimową mogą blednąć... natomiast po ponownej ekspozycji na słońce będą prawdopodobnie wzmacniały swój pigment. Pozdrawiam.