Powtarzające się napady kaszlu

Witam. Zwracam się z wielką prośbą do pani doktor. Otóż mam napady kaszlu (trwające od roku) występują kilka razy w dzień i w nocy. Towarzyszy mi przy tym odruch wymiotny oraz duża ilość śluzu. Po ok. 5 minutach to mija. I boję się następnego ataku. Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam
ponad rok temu

Witam,

Na podstawie przedstawionych informacji nie można wnioskować o przyczynie kaszlu. Nie jest to możliwe bez wizyty w gabinecie lekarskim, ponieważ punktem wyjścia solidnej diagnostyki jest szczegółowy wywiad i badanie lekarskie. Na podstawie tak uzyskanych informacji lekarz zleci badania dodatkowe, które pomogą w dotarciu do przyczyny objawów. W razie potrzeby skieruje do specjalisty, który będzie miał możliwość zlecenia szerszego panelu badań diagnostycznych.

Pozdrawiam