Poziom serotoniny i dopaminy u osoby uzależnionej od alkoholu

Witam mam pytanie jesli ktos spozywa alkohol to serotonina i dopamina jest zwiekszona,a na kacu jest obnizona ponad norme i dlatego odczuway smutrek,przygnebienie czy cos w tym stylu,i pozniej po paru dniach wracaja do normy.A jak jest z osobami uzaleznionymi? Czy do normy potrzeba wiekszego czasu albo ile trzeba czekac bo slyszalem ze cos pelne 12 miesiesy,

Lek. Tomasz Budlewski

To o wiele bardziej skomplikowane niż Pan pisze. Za te efekty odpowiada o wiele więcej substancji niż Pan wynienił. Na pewno u osoób uzależnionych zaburzenia utrzymują się dłużej.

Aleksander Ropielewski

Trudno jednoznacznie ocenić ile czasu i czy w ogóle możliwe jest osiągnięcie "właściwego" poziomu stężenia dopaminy i serotoniny. U osób uzależnionych często występuje potrzeba zwiększonej stymulacji układów dopaminergicznych i serotoninergicznych mimo prawidłowych wartości tych neuroprzekaźników.