Prawidłowy opis USG szyi a wskazania do rozszerzenia diagnostyki
Witam Otrzymałam opis usg szyi z którego wynika, że tarczyca jest w normie, ślinianki również, oraz węzły chłonne nie są powiększone. Badanie robiłam kontrolnie sama dla siebie. Zadałam wtedy Państwu pytanie i otrzymałam odpowiedz "To wydaje sie być opis prawidłowych węzłów chłonnych szyi, decydujący jest obraz całego badania, a nie tylko USG" . Czy jeśli badanie USG nie wykazało nic niepokojącego, a lekarz, powiedziała że nie ma powodów do niepokoju, to powinnam robić jeszcze jakieś badania??

KOBIETA, 32 LAT ponad rok temu
Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania
Witam! Jeśli USG nie wykazało nieprawidłowości a lekarz prowadzący na podstawie wszystkich danych stwierdziła, że nie ma powodów do niepokoju, to nie ma potrzeby wykonywać żadnych dodatkowych badań.