Prawidłowy opis USG szyi a wskazania do rozszerzenia diagnostyki

Witam Otrzymałam opis usg szyi z którego wynika, że tarczyca jest w normie, ślinianki również, oraz węzły chłonne nie są powiększone. Badanie robiłam kontrolnie sama dla siebie. Zadałam wtedy Państwu pytanie i otrzymałam odpowiedz "To wydaje sie być opis prawidłowych węzłów chłonnych szyi, decydujący jest obraz całego badania, a nie tylko USG" . Czy jeśli badanie USG nie wykazało nic niepokojącego, a lekarz, powiedziała że nie ma powodów do niepokoju, to powinnam robić jeszcze jakieś badania??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli USG nie wykazało nieprawidłowości a lekarz prowadzący na podstawie wszystkich danych stwierdziła, że nie ma powodów do niepokoju, to nie ma potrzeby wykonywać żadnych dodatkowych badań.