Problem z nauką u 20-letniej osoby

Mam 20 lat. Studiuję. Mam ogromny problem z nauka... Ucze sie godzinami a nic nie moge zrozumiec czy zapamietac przez to mam problemy z zaliczeniem przedmiotu. Nie daje rady... Mama na mnie krzyczy jak to moze byc takie trudne... Jestem osoba skryta wszystko trzymam w sobie.. Ciagle placze ze nie dam sobie z niczym rady a cala reszta jest najlepsza.

Witam Panią. To co dzieje się z Panią w obszarze emocjonalnym może wskazywać na pewien powtarzający się mechanizm. Kłopoty z nauką mogą wynikać z silnego i/lub długo utrzymującego się stresu. Taki stres upośledza uwagę, która jest naszą naczelną funkcją poznawczą. Od niej zależy proces zapamiętywania nowego materiału, przechowywanie go i odtwarzanie zapamiętanego materiału. Jeśli dodamy do tego stres związany z pretensjami do Pani ze strony otoczenia (np. Pani mamy) to mogą pojawić się jeszcze większe trudności. Proszę skorzystać z tego adresu:
Centrum Interwencji Kryzysowej
pl. Ks. Gustkowicza 13 Gdańsk
Telefon:
(0-58) 511-01-21
(0-58) 511-01-22
Mam nadzieję, że uzyska Pani tam pomoc. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Problemy z pamięcią występują niezwykle często jeśli żyje się w chronicznym stresie. To przedłużające się napięcie w znacznym stopniu upośledza zdolności uczenia się.
Myślę, że najlepszym rozwiązaniem byłoby teraz udanie się do psychologa i odbycie psychoterapii, która pozwoli Pani w jasny i prosty sposób uporać się z obecnymi problemami.

Życzę powodzenia!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl

Witam serdecznie,
Widzę kilka trudności w Pani życiu:
- problemy z nauką pomimo długotrwałego czytania
- tłumienie wszystkiego "w środku", przez co pojawia się obniżony nastrój i płacz
- trudna relacje z mamą, brak zrozumienia
Wszystkie opisane przez Panią sytuacje muszą być bardzo obciążające. Jeżeli czuje Pani, że jest to niepokojące i chce Pani coś zmienić to warto skorzystać w pomocy specjalisty - psychologa/psychoterapeuty. Długotrwała pomoc jednej osoby przybliży Panią do znalezienia źródeł obecnych problemów oraz do polepszenia funkcjonowania.
Zapraszam na rozmowę.
Pozdrawiam, Magdalena Rachubińska