Przedłużający się katar w 4 miesiącu ciąży

Witam, jestem w 4. miesiącu ciąży i mam katar, którego nie mogę wcale wyleczyć ponad miesiąc. Mogę dostać jakieś porady na temat leczenie? Czy przeziebienie ma wpływ na zdrowie dziecka?

Lek. Marta Jaruchowska

W takich układach radze udać sie do lekarza ginekologa lub bardziej nawet lekarza rodzinnego po skierowanie do laryngologa. Moze to byc katar na tle alergicznym np. Poleca inhalacje z soli, Oilbas, wit C na uszczelnienie naczyn, maliny i preparaty na bazie naturalnej, mozna przyjac tez wapno rozpuszczalne.