Przepuklina tylna krążka międzykręgowego tylna centralna lateralizująca

Witam! Mam 22 lata. Od 2 miesięcy mam bóle w okolicy lędźwiowej kregosłupa. Postanowiłem więc zrobić rezonans. A oto jego opis: Na poziomie L5-S1 przepuklina tylna krążka miedzykręgowego tylna centralna lateralizująca na stronę lewa o szer. do 5mm, modelująca worek oponowy i zwężająca otwory międzykręgowe, w większym stopniu lewy. Niski sygnał tego krążka- cecha zmiany degeneracyjnej. Lordoza lędźwiowa spłycona. Może mi ktoś powiedzieć co to dla mnie oznacza i co z tym zrobic ?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisany wynik wskazuje na zaawansowaną na jak Twój wiek chorobę zwyrodnieniową. Ze względu na opisane w wyniku nieprawidłowości sugeruję konsultację neurologiczną oraz ew. neurochirurgiczną.