Przewlekłe nadciśnienie tętnicze a samoistne wydalenie kamieni nerkowych

Czy u mężczyzny w wieku 37 lat chorego przewlekle na nadciśnienie tętnicze możliwe jest samoistne wydalenie kamieni nerkowych do 5mm . Po jednym kamieniu w nerce w środkowym kielichu.Pozatym czy z kamienicą opisaną powyrzej mogę uprawiać sporty w postaci biegów długodystansowych oraz siłowni

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo samoistnego wydalenia złogów. Jeśli nie występują dolegliwości związane z kamicą nerkową to nie ma przeciwwskazań do uprawiania sportu.