Przyczyna tycia 13 lat po operacji gastric by-pass

WITAM ... JESTEM 13 LAT PO OPERACJI SCHUDLAM 65 KG W ROK.PRZEZ 11 LAT WSZYSTKO BYLO OK NIE TYLAM.PRZEZ OSTATNIE 2 LATA 30 KG PRZYTYLAM.OPERACJA GASTRIC- BYPASS.WYNIK GASTROSKOPI ( KIKUT ZOLADKA BARDZO MAŁY , WIELKOŚCI OK 4 CM) NIK NIE UMIE MI ODPOWIEDZIEC CZEMU TYJE I JAK MAM SOBIE Z TYM PORADZIC BY SCHUDNAC ...JESTEM ZALAMANA... Z GORY DZIEKUJE ZA ODPOWIEDZ POZDRAWIAM...

Małgorzata Panek

Wskazana byłaby porada dietetyczna, celem oceny ilości przyjmowanych kalorii. Należałoby także wykluczyć zaburzenia hormonalne. Proszę zgłosić się do dietetyka, a jeśli on nie znajdzie przyczyny do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam

 Lek. MaĹgorzata Panek

Szanowna Pani - może zaburzenia metaboliczno - endokrynologiczne. Należałoby udać się do endokrynologa.
Pozdawiam serdecznie, dr n.med. Wojciech Kawiorski, specjalista chirurg

Dzień dobry,

Proszę znaleźć w swojej okolicy psychoterapeutę i udać się na konsultacje, które być moze zakończą się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.
Pomoc może Pani uzyskać w ramach PZP, prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.