Przyczyny silnego bólu serca

Mam 21 i od dawna boli mnie serce, ale przechodziło, więc nie poszedłem do lekarza. Od 2 miesięcy ból się strasznie nasila i czasami muszę stanąć jak idę lub nawet jak leżę przed tv... i na tabletkach jadę... Często ćwiczę. Mam pracę za granicą, no ale ciężko z językiem moim, żeby pójść do lekarza. Ostatnio złamałem rękę, to już mam mniej ruchu, ale nie aż na tyle, żeby nic nie poćwiczyć...

Niestety, użytkownik podaje zbyt mało danych dotyczących charakteru swoich dolegliwości. Bóle w okolicy serca moga mieć wiele przyczyn, należą do nich m.in.: choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, choroba refluksowa żołądka i przełyku, nadczynność tarczycy, zaburzenia rytmu serca, wady zastawek serca, choroby układu oddechowego. Konieczne jest badanie przez lekarza internistę oraz dodatkowe badania laboratoryjne, EKG, USG serca, RTG płuc i kręgosłupa. Dopiero po wykluczeniu przyczyn internistycznych, należy podejrzewać tzw. objawy psychosomatyczne związane zaburzeniami depresyjno-lękowymi.