Przyjmowanie antybiotyku a ochrona antykoncepcyjna

Od pewnego czasu zażywam tabletki antykoncepcyjne. Pech sprawił, że zachorowałam i dostałam do zażywana antybiotyk przez 14 dni. Słyszałam że powoduje on obniżoną skuteczność tabletek. Podczas przerwy 7 dniowej w braniu tabletek nie dostałam krwawienia, czy to jest przyczyna antybiotyku czy inna. Bardzo proszę o odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Marta Gryszkiewicz

Nie napisała Pani ani jakie tabletki stosuje, ani jaki antybiotyk zażywa, co uniemożliwia rzetelną odpowiedź na zadane pytania.
Jeśli tabletki antykoncepcyjne nie są zażywane jednoczasowo z antybiotykiem (o tej samej godzinie) i stosuje Pani osłonę antybiotykową, to w większości przypadków nie zaburza on działania środków antykoncepcyjnych - zakładając, że nie doszło do działań niepożądanych - jak wymioty, biegunka.
Krwawienie u Pani powinno wystąpić z "odstawienia".
W związku z faktem, że nie wystąpiło należy się zgłosić do swojego lekarza ginekologa celem konsultacji i badania ginekologicznego.