Pytania dotyczące wzrostu

Witam. Nurtuje mnie pewne pytanie. Mianowicie,mam dosyć nisko żebra czy oznacza to, iż jeszcze urosnę(kiedyś badając mnie powiedziała mi tak pielęgniarka).Mam 18 lat(prawie 19).Jeśli tak to co w takim razie mogę zrobić,aby wspomóc korę wytwarzającą hormon wzrostu(poza odpowiednią dietą)? No i oczywiście czego robić nie powinienem?Aha i jeszcze jedno czy to prawda,że najlepiej jest chodzić spać przed 22.00,bo wtedy człowiek najwięcej rośnie? Z góry dziękuję za odpowiedź specjalistów. Pozdrawiam.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Istnieje prawdopodobieństwo zwiększenia długości ciała. Wzrostowi sprzyja prowadzenie zdrowego oraz aktywnego trybu życia. W przypadku podejrzenia zaburzeń warto udać się na wizytę do lekarza.