Ropne i bolesne krosty na twarzy oraz wysoki poziom testosteronu

Na twarzy od pewnego czasu pojawiają mi się ropne, bolące pryszcze. Zbadałam sobie poziom testosteronu, wyszedł trochę za wysoki. Czy wizyta u dermatologa wystarczy czy powinnam udać się jeszcze do endokrynologa?

Wystarczy wizyta u dermatologa, po obejrzeniu stanu skóry lekarz dobierze odpowiednie leki i zabiegi medyczne.Może zlecić dodatkowe badania.

Polecam również serię peelingów medycznych oraz zastosować nanosrebro w sprayu.

Myślę, że dobrze byłoby udać się do endokrynologa. Sam poziom testosteronu to za mało. Należy też zbadać inne hormony, żeby ocenić zmiany hormonalne całościowo. To pomoże w diagnozie