Różowe plamienie po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych a ciąża

Witam, odstawiłam tabletki antykoncepcyjne dwa miesiące temu. Nie zawsze stosowałam zabezpieczenie, jednak okres po odstawieniu pojawił się normalnie. Jednak teraz okres spóźnia mi się 4 dni, a ja mam plamienie na różowo. Nie wiem czy to może być ciąża? Z góry dziękuję za odpowiedź.
KOBIETA ponad rok temu

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Wystąpienie plamienia zamiast miesiączki może być spowodowane odstawieniem antykoncepcji hormonalnej. W przypadku współżycia bez zabezpieczenia należy brać pod uwagę ciążę. W celu weryfikacji czy doszło do zapłodnienia należy wykonać test ciążowy po 14 dniach od ostatniego stosunku. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.