Rozstanie po 4 latach związku z partnerem o osobowości dyssocjalnej

Po 4 latach, rozstałam się kilka dni temu z partnerem ,który ma osobowość dyssocjalną i był to związek toksyczny, pełen jego wyzwisk skierowanych w moją stronę, manipulacji, poniżania. Weszłam w ten związek ,ponieważ błędnie szukałam czyjejś uwagi po rozstaniu z poprzednim partnerem. Uzależniłam się z obecnym partnerem od tych huśtawek nastroju. Wybaczyłam mu również związek na boku. Od tego czasu było jeszcze gorzej. Jak sobie poradzić z bólem i co robić w momencie kiedy mam ochotę się odezwać?

Dzień dobry,

Jeżeli chce Pani zmienić/zrozumieć swój sposób funkcjonowania w związkach - to namawiam na konsultację u psychoterapeuty, która być może zakończy się wspólną decyzją o podjęciu leczenia.

Dzień dobry!

Po tak burzliwym związku, który trwał właściwie przez całe Pani dorosłe życie, zdecydowanie polecam osobistą konsultację psychologiczną i rozważenie podjęcia psychoterapii.

Pozdrawiam!

Witam,
wiele lat była Pani w związku, ból po rozstaniu jest więc czymś naturalnym. Najpewniej będzie Pani odczuwała rózne emocje, związane z brakiem tej relacji. Proszę sobie dać czas, to naturalny proces. Z kolei jeśli ma Pani chęć sie odezwać, a racjonalnie wie, że nie jest to dobre rozwiązane zachęcam konsultację u psychoterapeuty, żeby znaleźć przyczynę Pani zachowania.