Ruchomy kręg pry strzelaniu karku

Mam dziwne pytanie . otoz przy obracaniu glowa moge sprawic ze strzele z karku. Ostatnio zauwazylem ze przy obracaniu glowa jeden z kregow jest lekko ruchomy a od dlugiego czasu boli mnie kregoslup wslanie na wysokosci ramion. Czy to schorzenie to przepuklina ? dodam jeszcze ze w prawej dloni mam lekkie problemy z czuciem

Być może (nie są to jednoznaczne objawy), ale żeby to stwierdzić najlepiej w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z neurologiem. Zapewne, aby postawić prawidłową diagnozę będzie konieczne wykonanie przynajmniej RTG odcinka szyjnego kręgosłupa (być może tomografię komputerową lub rezonans magnetyczny).