Ryzyko ciąży po stosunku w 5 dzień krwawienia

Mam 24 lata.9 miesięcy temu uodziłam córeczkę,niedawno kochałam się z mężem.Miałam wtedy okres,to był 5 dzień i krwawienie było już niewielkie.Okres trwał 8 dni,a cały cykl jest zawsze regularny i trwa 28 dni.Zastanawiam się czy mogłam zajść w ciążę?Proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam! Skoro miesiączkuje Pani już regularnie, to w tym przypadku zajście w ciążę jest prawie niemożliwe (okres płodny zaczyna się dopiero po miesiączce, owulacja ma miejsce ok. 14 dni przed końcem cyklu a plemniki przeżywają maksymalnie 7 dni w drogach rodnych kobiety). Pozdrawiam.