Ryzyko ciąży przy braku okresu

Biorę tab. antykoncepcyjne. Jest to moje 2 opakowanie. Po 1 okres dostałam normalnie. w piątek skonczyłam 2 opakowanie a we wtorek kiedy jeszcze brałam tabletki dostałam brązowe plamienie które trwa do dziś ale jest bardzo skąpe. Okresu nie dostałam do dzis a jest dzis 6 dzien po odstawieniu. Dodam iz kochałam się z chłopakiem ale zawsze mielismy tez prezerwatywy a tabletki brałam zawsze o tej samej porze dnia. Co mi jest? Czy jest ryzyko ze to ciąża skoro brak okresu ?

Renata GrzechociĹska

Witam.
Ryzyko ciąży jest niskie. Ponieważ to dopiero początkowe opakowania, plamienie mogło wystąpić na skutek zmian hormonalnych. W przypadku pojedynczego braku krwawienia nie ma się czym przejmować, jeśli po 2 kolejnych opakowaniach nie wystąpi krwawienie proszę wykonać test ciążowy.
Pozdrawiam