Schizofrenia paranoidalna i depersonalizacje

Witam Choruje na schizofrenie paranoidalną i depersonalizacje derealizacje.Ogólnie czuje sie dobrze tylko od jakiego czasu robie sie cala sztywna,mam zwolnione ruchy.Czy to mogą byc objawy katatoniczne i czy sa mozliwe w schizofreni paranoidlanej.Jesli tak to jakie leki powinnam brac?

Warto porozmawiać z lekarzem. Niektóre leki przeciwpsychotyczne mogą dawać objaw uboczny w postaci usztywnienia czy spowolnienia psychoruchowego. Stwierdzić to jednak musiałby lekarz. Od razu także mógłby doradzić metody poradzenia sobie (zmiany w lekach lub dodatkowe leki).

Witam,

proszę omówić swoje spostrzeżenia z lekarzem psychiatrą, tylko w ten sposób będzie Pani mogła poznać przyczynę zachowań, które są tak niepokojące. Możliwości jest wiele: np. niepożądane działanie leków itd.
Tylko dzięki bezpośredniej konsultacji, będzie Pani mogła pozbyć się wątpliwości.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571