Silna nerwica a suplementacja magnezu

Witam, Mam 21 lat i cierpię na silną nerwicę. Objawia się ona np. w samoczynnych ruchach niektórych mięśni, lub pod postacią przyspieszonej pracy serca. Niedawno dowiedziałem się, że dobrą formą leczenia objawów tego schorzenia jest podobno przyjmowanie magnezu w dawce większej niż zalecana przez producenta. Uzasadnione jest to rzekomym zwiększeniem zapotrzebowania na ten pierwiastek u osób cierpiących na nerwicę. Chciałbym zasięgnąć opinii specjalisty w tym względzie. Pozdrawiam!

Dzień dobry,

Sam fakt chorowania na zaburzenia lękowe nie jest wskazaniem do stosowania suplementacji magnezu, a jedynie stwierdzony badaniem jego nieprawidłowy poziom.