Silne bóle głowy i opis RTG kręgosłupa szyjnego
Witam od niedawna znów występują u mnie bardzo silne bóle głowy z różnymi objawami. Udałam się do lekarza a on wysłał mnie na RTG kręgosłupa szyjnego. Dziś odbierając zdjęcia z opisem zastanawiałam się czy wszystko jest w porządku. Treść opisu zdjęć RTG brzmi : "Zniesienie lordozy w odcinku C kręgosłupa. Odcinek C kręgosłupa uwidoczniony do poziomu C6. Co to znaczy??

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają dwojaki charakter. Najczęściej jest to składowa zwyrodnieniowa kręgosłupa oraz wieloletni proces przeciążenia stawów i krążków znajdujących się pomiędzy kręgami. Bardzo często jako rezultat obecności w/w mogą pojawiać się silnie wyrażone dolegliwości bólowe oraz parestezje. W takiej sytuacji wskazana jest konsultacja z neurochirurgiem. Nie wykluczone, że konieczny będzie zabieg operacyjny. W pierwszej kolejności jednak poleca się zastosowanie rehabilitacji.
Pozdrawiam
Paweł Baljon