Silny ból i ucisk żylny w 32. tygodniu ciąży

Dzień dobry ...Jestem już w 32 tyg ciąży ,Rano budzi mnie silny ból i ucisk żylny nóg,.Nie mogę ruszyć nogami,Drętwieją mi przy tym ręce. Żylaki są na kończynach dolnych(łydki i uda).Żyły są fioletowe,grube, napompowane ,takie baloniki mi się porobiły.Coraz częściej nogi są bardzo ciężkie,przy chodzeniu sprawia mi to ból.,Żylaki pojawiły się również w pachwinach. .Gdzie mogłabym zaczerpnąć jakiejkolwiek porady.Tu w Brodnicy niema specjalistów.Dziękuję z góry za pomoc .Anna Z. Pozdrawiam...

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane nasilenie problemu żylaków jest naturalną konsekwencją zmian hormonalnych wynikających z ciąży. Jeśli jednak problem ma aż tak duże nasilenie sugeruję, by porozmawiała Pani na ten temat ze specjalistą, który prowadzi Pani ciążę. Dobrze byłoby także skonsultować się ze specjalistą naczyniowcem.