Sine nogi przy zawrotach głowy i drętwieniu kończyn

witam ..od wielu lat-od kad pamiętam-mam sine nogi, mam tez zylaka jednego który pojawil się około 10 roku zycia. często mam zawroty glowy i odretwiale konczyny .mam 29 lat i niskie ciśnienie 105/75. mój ojciec zmarl na zakrzepice plucna. w wieku 8 lat przd operacja na usuniecie migdala miałam podawane leki na rozzedzenie krwi. nie wiem czy mam się martwic czy nie?

Witam! Myślę że w tej sytuacji powinna Pani rozważyć wykonanie badania pod kątem obecności mutacji czynnika V Leiden - najczęstszej, dziedzicznej przyczyny zwiększonego ryzyka zmian zatorowo-zakrzepowych w populacji. Nie powinna Pani również palić papierosów i stosować doustnych środków antykoncepcyjnych które w znaczący sposób zwiększają ryzyko powstania zakrzepicy żył głębokich.