Siny i opuchnięty palec u stopy

dzien dobry mam pytanie wczoraj przezlizgla mi noga i duzy palec spochl mi jest siny i bardzo boli co to moze byc prosze o odpowiedz

Dzień dobry,

Najprawdopodobniej doszło do stłuczenia palucha, co objawia się stanem zapalnym, obrzękiem, zwiększonym uciepleniem tkanek oraz bólem. Proszę stosować zimne okłady z lodu, z Altacetu i siedząc trzymać nogę nieco wyżej. Pomóc może również masaż oraz kinesiotaping. Gdyby w ciągu najbliższych kilku dni nie było żadnej poprawy, proszę udać się do lekarza na badania obrazowe- należy sprawdzić czy nie ma poważniejszych uszkodzeń.

Pozdrawiam serdecznie.