Skąpe krwawienie podczas stosowania Midinette

Od 7 lat przyjmuje bardzo skrupulatnie pigułki Madinette. W tym miesiącu dostałam bardzo skąpego krwawienia z odstawienia. Nigdy coś takiego mi się nie zdarzyło. Test ciażowy wykonałam 11,5 dnia po stosunku z pierwszego porannego moczu. Czy istnieje ryzyko ciąży? Pigułki były brane naprawdę regularnie, nie brałam antybiotyków, krwawienie przyszło idealnie o czasie, ale bardzo skąpe, a test ciażowy był negatywny. Proszę o pomoc.

Lek. Tomasz Budlewski

Prawdopodobieństwo ciąży jest bardzo niskie ale na pewno nie można go określić jako zerowe. Proszę pamiętać że niestety nie ma w 100% skutecznych metod antykoncepcji nawet jeżeli jest przyjmowana zgodnie z zaleceniami producenta i lekarzy. Proponuje dla pewności wykonać badanie beta hcg z krwi oraz bez względu na wynik udać się do ginekologa. Być może będzie konieczność zmodyfikowania dotychczasowej antykoncepcji.