Skolioza odcinka lędźwiowego

Witam! Mam problem z odc ledzwiowym, skolioze, klopoty z barkiem[ strzela mi i boli przy cwiczeniach], kifoze oraz problemz kolanami po skreceniach - wybieram sie dofizjoterapeuty ale chcialbym zapytac O co powienienem poprosić lekarzy zeby miec dobra diagnoze? O co powieniem zapytac ewentualnie co powinno byc zrobione w takim przypadku? Czy problem kolan zostawic fizjoterapeucie czy isc do ortopedy? Uslugi lekarzy nie sa tanie, a jestem studentem;) Pozdrawiam i dziekuje za kazda wskazowke ;)

Witam,

Do lekarza warto sie udać aby uzyskać skierowanie na badania diagnostyczne takie jak np. usg stawów kolanowych i rtg kręgosłupa. Z tymi wynikami warto udać się później do fizjoterapeuty. Nie ma niestety jednej metody cud na wszystkie problemy, które Pan opisał. Ze skoliozą w tym wieku już za dużo nie jesteśmy w stanie zrobić (działamy jedynie objawowo, zależy także od tego, jak duża jest Pana skolioza), kłopot z barkiem - może być ich wiele - problemy przeciążeniowe, zapalne, niestabilność, itp dlatego tego konieczne będzie badanie podczas wizyty, tak jak i w reszcie przypadków. Kifoze ma każdy z nas - pytanie tylko czy ma ją Pan pogłębioną czy zniesioną? Opisuje Pan wiele niezależnych od siebie problemów - dlatego też postępowanie będzie osobne dla każdego problemu.