Skolioza wraz ze znaczną rotacją kręgów

Witam bardzo proszę o wyjaśnienie wyniku RTG: Lordoza kr. lędźwiowego zachowana . Lewoboczna skolioza wraz ze znaczną rotacją kręgów.Przestrzenie międzykr.L2/L3, L4/L5 asymetrycznie obniżone jak przy skrzywieniu,niewielkie osteofity na krawędziach trzonów, na zdj. czynnościowym w pochyleniu do tyłu lordoza pogłębiona, w pochyleniu do przodu lordoza płytka, dodam że bóle są nie do zniesienia przypominające jakby przełamanie w odcinku L-S czy to jest niestabilność kręgosłupa? jak to leczyć??

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! W podanym wyniku nieprawidłowość stanowią przede wszystkim: skrzywienie kręgosłupa oraz zmiany zwyrodnieniowe. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by na podstawie tak krótkiego opisu ustalić jak powinno wyglądać dalsze leczenie. W tym celu proszę skonsultować się ze specjalistą ortopedą, który pokieruje dalszym procesem diagnostyczno-leczniczym.