Sny o chłopaku, który podobał się w przeszłości

Od ok. 2 miesięcy śni mi się ta sama osoba. Znamy się od dzieciństwa - przedszkole, podstawówka, gimnazjum, liceum w którym w końcu zwróciłam na niego uwagę a on powiedział, że zawsze chciał być ze mną. Nie wyszło, bo miał dziewczynę. Nasze drogi się rozeszły a on... prześladuje mnie w snach. Jesteśmy razem, a ostatnio nawet go przytuliłam. Wstaję rano i myślę dlaczego znów się pojawił. Mam wyrzuty sumienia, bo mam męża a przez te sny zaczynam tęsknić za... Nim.

Witam,

Jak widać jest to ktoś dla Pani ważny. Czasami dzieje się podobnie jak Pani opisuje, gdy z jakiegoś powodu brakuje nam czegoś w związku. Mamy gorszy moment z partnerem; mamy poczucie, że nasze potrzeby nie do końca są zaspakajane. Wtedy nasza psychika może "płatać nam figla" i zaczynamy myśleć o kimś innym. Przeradza się to w fantazje. W naszych wyobrażeniach możemy myśleć jak to by było być z tą osobą. Budzi to czasem zmieszanie i wyrzuty sumienia. Wtedy próbujemy odsunąć od siebie te myśli, a one zaczynają do nas wracać jak natrętne.
Warto byłoby aby spróbowała Pani zastanowić się dlaczego akurat w tym momencie powraca do Pani postać tego chłopaka. Co by Pani zrobiła gdy nagle spotkała go na ulicy? Warto również pamiętać, że nasza wyobraźnia jest nieograniczone i często daleka od rzeczywistości. Może należałoby odpowiedzieć sobie na pytanie, dlaczego jeszcze go Pani nie odszukała?
Może czasem wystarczy zostawienie przeszłości. Zamiast zastanawianie się jakby to było gdyby Wam wyszło; pomyślenie, że z pewnością zawsze była Pani dla niego ważna. I to jest najpiękniejsze - że może mieć Pani tego świadomość. Nie zawsze trzeba coś z tym robić.

Pozdrawiam serdecznie,

Anna Mochnaczewska

odp na portalu niewiele pomoze,..warto sie temu przyjrzec.... polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO terapeuty.pozdrawiam serdecznie, Violetta Ruksza