Spłycenie lordozy fizjologicznej w wyniku badania MR

Witam, badanie MR odcinka szyjnego: spłycenie fizjologicznej lordozy szyjnej, C-4 i C-5 tylna centralna wypuklina materiału tarczy miedzykręgowej zwężająco zachyłki boczne kanału kręgowego, więcej po prawej stronie, płynowa rezerwa objętościowa kanału kręgowego w tym odcinku zmniejszona, wymiar AP kanału kręgowego 11,3. proszę o interpretację i co pomoże na ten ból? pozdrawiam

Aleksander Ropielewski

Wynik badania rezonansu magnetycznego opisuje zmiany dyskopatyczne mogące poprzez ucisk na nerwy rdzeniowe powodować dolegliwości bólowe i zaburzenia czucia kończyn górnych z przewagą prawej kończyny górnej. Leczenie może być zachowawcze (fizjo- i fizykoterapia) lub zabiegowe. W celu łągodzenia dolegliwości bólowych poza lekami doustnymi można wykonać blokade nerwu. W celu właściwej walki z bólem warto zgłosić się do poradni leczenia bólu przewlekłego.