Sposoby na obniżenie glukozy w nocy

Wykloczono u mnie cukrzyce , jednak w badaniu na cczo stwierdzony pulap normy stezenia glukozy we krwi. Noca i nad ranem jest z tym problem / wzrasta cisnienie krwi , co w ciagu dnia nie ma miejsca / . Chce znalezc sposob na obnizenie glukozy nocnej , bo nawadnianie rzadko mozliwe. elzbieta

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Niestety nie podała Pani konkretnych wartości glikemii, co właściwie uniemożliwia jednoznaczną odpowiedź na Pani pytanie. Sugeruję konsultację ze specjalistą diabetologiem, który weźmie pod uwagę pełen obraz kliniczny, wyniki glikemii oraz wdroży właściwe postępowanie. Być może konieczne będzie rozpoczęcie leczenia hipoglikemizującego.