Spóźniająca się miesiączka. Co się dzieje?

Mam raczej regularne miesiączki trwające 3 dni. W lutym i marcu trwały nawet 2 i pół, ale były. Miałam dostać kolejną 10 kwietnia i do tej pory nic. Test wyszedł negatywnie (robiony 14). 14 byłam również u lekarza, który przebadał mnie i stwierdził, że wszystko w porządku i miesiączka powinna przyjść (usg podobno pokazało, że doszło do owulacji, jest już 2 faza cyklu).

Dziś mamy 18 i jak do tej pory krwawienia brak. Wydzielina, która pojawia się na majtkach jest biała i sucha. Nie czuję się jakoś zbytnio źle, często sikam, ale również dużo piję, więc sądzę, że to jest przyczyna.
Czy to może mieć coś wspólnego z ciążą (chciałabym, chciała ;)). Czy może to mój organizm zrobił sobie przerwę?

Lek. Łukasz Kowalski

Droga Pani!
W związku z negatywnym testem ciążowym i ujemnym badaniem ginekologicznym pod kątem ciąży - niestety, ale można ją wykluczyć. Przyczyna spóźniającej się miesiączki jest zapewne inna. Opisywane częste oddawanie moczu może wskazywać na infekcję dróg moczowych, ale towarzysząca temu objawowi polidypsja skłaniałaby mnie do wykonania oprócz badania ogólnego moczu, również poziomu glikemii na czczo. Infekcje, inne choroby, stres - wszystkie one mogą powodować zaburzenia miesiączkowania. Jeśli zaburzenia miesiączkowania będą się pogłębiać proszę zgłosić się z tym problemem do swojego ginekologa.
Pozdrawiam i życzę powodzenia.