Spożywanie wina przy kamicy szczawianowej

Jaki wpływ w przypadku kamicy szczawianowej ma spożywanie wina

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowna Pani, wino zawiera małą ilość szczawianów (poniżej 2g na 100g produktu) i nie jest zalecane ograniczenie wina. Jednakże, ogólne zasady zdrowego żywienia określają nie większą ilość alkoholu na dzień niż 1-2 porcje u kobiet (kieliszek wina dziennie) plus zachować przynajmniej dwa dni abstynencji w tygodniu. Pozdrawiam