Stan zapalny po wrośnięciu paznokcia

Witam.Wrósł mi się paznokieć u palucha zrobił się stan zapalny, paznokieć wycięty, rana ładnie się goi. zrobiono posiew na bakterie i stwierdzono gronkowca złocistego MSSA(nosicielstwo, wcześniej bez objawów) wrażliwy na metycylinę/ oksacylinę, na wszystkie antybiotyki b-laktamowe. Chirurg przepisał antybiotyk Dalacin c 300 mg maść detromecynową. Antybiotyki brałem przez 8 dni bo lekarz rodzinny stwierdził , że leczenie nie jest potrzebne. Czy w końcu branie leków jest potrzebne czy nie?

Długość leczenia uzależniona jest od stanu miejscowego. Należy kontynuować je kilka dni po ustąpieniu objawów. Oczywiście antybiotyk miał być zgodny z listą antybiotyków, na które Pana szczep był wrażliwy (z antybiogramu).